ЗСУ зможуть вразити військові цілі будь-де на території РФ – джерело Financial Times в уряді України

Новини
Пошкоджений вибухом ракетоносець-бомбардувальник Ту-22М3 на російському аеродромі «Дягілєво», 05.12.2022 t.me/s/m0sc0wcalling

Радник уряду України з питань оборони на умовах анонімності повідомив Financial Times, що «скоро» Збройні Сили України зможуть вразити військові цілі будь-де на території РФ – обмежень щодо дальності атак більше не буде.

Видання пише, що офіційний Київ багато місяців безрезультатно закликає західних союзників дати ракети великої дальності, щоб Сили оборони могли вразити російські військові бази далеко за лінією фронту та зруйнувати те, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний назвав «почуттям безкарності, яку забезпечує фізична віддаленість».

Однак, зазначає FT, цього тижня Україна показала, що здатна завдавати дальніх ударів і без західного обладнання. Одна з цілей була «всього за 160 км від Москви», уточнили журналісти.

«Атаки можна повторити. У нас немає обмежень щодо дальності, і незабаром ми зможемо вразити всі цілі на території Росії, у тому числі в Сибіру», – сказав співрозмовник.

Він додав, що «ми в Україні знаємо, як важко захищатись від таких атак з повітря». «Скоро і в Росії не буде безпечних зон», – анонсувало джерело, пов’язане з урядом.

FT пише – те, що відрізняє останні удари по окупантах у РФ, це їхня дальність і те, що вони пробили російську систему ППО та вразили стратегічні військові бази, «які раніше вважалися невразливими».

Представник Міноборони однієї з країн Заходу вважає, що такі атаки, «безумовно, зроблять росіян менш впевненими у собі: їм доведеться подумати, як розподіляти військове майно та забезпечувати його безпеку».

«Росіяни будуть сумніватися у своїй здатності захищати свої стратегічні активи у країні», – додав співрозмовник.

Газета пише, що Україна «також сподівається, що атаки, якщо вони повторяться у достатньому масштабі, допоможуть схилити російську громадську думку проти війни».

Безпілотники, якими нібито вдарили по авіабазах РФ на початку грудня, не були ані вдосконаленими радянськими Ту-141 «Стриж», ані тими дронами, які розробляють в Укроборонпромі, наголосив у коментарі Financial Times на умовах анонімності радник уряду України з питань оборони.

Супутникові зображення наслідків вибуху на авіабазі «Дягілєво» в Росії, 05.12.2022 Фото: ImageSat International

Співрозмовник видання сказав, що ці безпілотники «не є ні моделями Укроборонпрому, ні модифікованими радянськими, а скоріше спільною ініціативою уряду та приватного сектору, яка здатна «частіше» випускати нові розробки.

За його словами, ці начебто безпілотники використовували інерційні системи навігації для наведення на авіабази ВКС РФ.

Хоча вони менш точні, пише видання, ніж GPS, вони не потребують зв’язку із супутниками, тому їх не можна заглушити. Це ускладнює їхнє перехоплення і могло б пояснити, як апаратам вдалося проникнути через систему ППО РФ.

«Технологія досить точна, щоб відправити людей на ракетах на Місяць, а це набагато складніше, ніж влучити у велику російську авіабазу на відстані 1000 км», – наголосив співрозмовник FT.

Тим часом один з українських інженерів-розробників дронів для військових сказав виданню, що БПЛА, які нібито використовувалися в останніх атаках, могли рухатися з навколозвуковою швидкістю, а заміна оригінальної камери Ту-141 дозволила б помістити в корпус дрона «понад 50 кг вибухівки, можливо, навіть 100 кг».

«По суті, це була б дешева крилата ракета», – сказав він.

Але для виробництва такого обладнання «з нуля» та поповнення складських запасів потрібен час, додало джерело.

Як повідомлялося, вранці 5 грудня в Росії сталися вибухи на військових аеродромах «Дягілєво» в Рязанській області та «Енгельс» у Саратовській області, де базуються стратегічні бомбардувальники, які використовуються для ракетних атак по території України. Міноборони РФ заявило, що Україна атакувала ці аеродроми безпілотниками радянського виробництва.

Вранці 6 грудня у Росії в місті Курськ, яке знаходиться в 160 км від кордону України, стався вибух в районі аеродрому, який використовує військова авіація РФ. Внаслідок атаки безпілотника на аеродромі загорівся нафтонакопичувач.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter