РФ збирається оглядати всі судна у Чорному морі

Новини

Влада РФ надсилатиме запити на перевірку того чи іншого судна, що прямує в Чорному морі до українських портів, якщо з’являться підозри, що воно йде «з чимось поганим» на борту.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Вершинін, повідомляє Комерсант.

Він роз’яснив позицію Міністерства оборони РФ щодо того, що всі судна, які прямують до українських портів, вважатимуться військовими цілями.

«Мається на увазі — ми маємо переконатися в цьому, ми маємо переконатися, що судно з чимось поганим йде. Це означає запит, огляд при необхідності, щоб переконатися, так це чи не так», – сказав російський чиновник.

Він заявив, що замість гуманітарного коридору в Чорному морі тепер є «зони підвищеної військової небезпеки».

Вершинін також сказав, що зараз дипломати РФ та Туреччини обговорюють, як діяти після припинення «зернової угоди», але говорити про якісь альтернативні варіанти чинної угоди поки що зарано. Заступник голови російського МЗС також зазначив, що від Китаю жодної реакції на припинення угоди не було. Вершинін повідомив, що Москва продовжує обговорювати «зернову угоду» з секретаріатом ООН та генсеком ЮНКТАД (Конференція ООН з торгівлі та розвитку) Ребекою Грінспен.

Міноборони України попередило, що з 21 липня всі судна, які прямують в акваторії Чорного моря у напрямку портів РФ та українських портів, що знаходяться на тимчасово окупованій Росією території України, можуть розглядатися Україною, як такі, що перевозять вантажі воєнного призначення з усіма відповідними ризиками.

Як повідомлялося, МЗС РФ заявив, що з 18 липня Чорноморська ініціатива припиняє функціонування, а спільний координаційний центр у Стамбулі розформовується. Росія також заявила про відкликання гарантій безпеки судноплавства, згортання морського гуманітарного коридору в північно-західній акваторії Чорного моря, а також відновлення режиму тимчасово небезпечного району в північно-західній акваторії Чорного моря.

19 липня 2023 року Міноборони РФ заявило, що у зв’язку з припиненням Зернової ініціативи з 20 липня всі судна, що прямують в акваторії Чорного моря в українські порти, розглядатимуться Росією як потенційні перевізники вантажів військового призначення.

Речник Ради національної безпеки США Адам Годж заявив, що після рішення Кремля заблокувати Чорноморську зернову ініціативу Росія може атакувати цивільні судна в Чорному морі і звинуватити в цьому Україну. Росіяни вже встановили додаткові міни на підходах до українських портів.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter