В Україні створять всесвітній канал для «боротьби за уми» російськомовних – заступник голови Офісу президента

В Україні для посилення позицій держави в інформаційній боротьбі необхідно створити всесвітній російськомовний телеканал.

Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» сказав заступник голови Офісу президента України Кирило Тимошенко, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«У нас розроблений варіант запуску українського російськомовного каналу, яким ми зможемо покривати російськомовне населення по всьому світу», – повідомив він.

За його словами, «Україна повинна боротися як за уми українців на окупованих територіях Донбасу і Криму, так і за уми росіян на території РФ».

Фото: Kirill Timoshenko / Facebook

У команді президента Володимира Зеленського хочуть, щоб це новий телеканал був державним, зазначив Тимошенко.

«Але ми домовляємося з приватними каналами про передачу прав на використання їх самого класного контенту», – додав заступник голови Офісу президента.

Нагадаємо:

  • 25 квітня 2019 року Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому закон №5670-д «Про функціонування української мови як державної», згідно з яким українська мова затверджена як основна у функціонуванні в державних установах і суспільстві. Закон не обмежує прав національних меншин і корінних народів, не втручається в сферу релігійних обрядів і особистого спілкування і дозволяє отримувати сервіс іншою мовою, якщо сторони погоджуються. При цьому порядок застосування мов в Україні визначається виключно статтею 92 закону. Закон передбачає знання і застосування державної мови посадовими особами та постачальниками послуг, іспит з української мови для отримання громадянства, україномовну освіту для всіх громадян. Також в законі прописано, що на загальнонаціональних телеканалах має бути не менше 90% української мови, у всіх ЗМІ і сайтів повинні бути українські версії сайтів, не менше 50% назв книг повинні видаватися українською мовою, і не менше 50% назв газет і журналів українською мовою в точках розповсюдження.
  • Президент Петро Порошенко в середу, 15 травня, підписав закон «Про функціонування української мови як державної». 16 липня закон вступив в силу.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine