В Україні провели перерахунок усіх пенсій та надбавок

1 грудня 2021 року в Україні відбувся автоматичний перерахунок всіх пенсій та надбавок: вони будуть нараховуватися на базі прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність — 1934 грн.

Також перерахуються мінімальні та максимальні розміри пенсій.

Перерахунок здійснюватиметься за матеріалами пенсійної справи без звернення пенсіонера до органів Пенсійного фонду України.

Будуть перераховані:

  • мінімальні та максимальні розміри пенсій;
  • доплата за понаднормативний стаж для непрацюючих;
  • пенсії за особливі заслуги перед Україною;
  • підвищення ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань;
  • щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
  • державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.

Крім того, з 1 грудня, згідно зі ст.8 Закону «Про державний бюджет України на 2021 рік», підвищиться мінімальна заробітна плата. Тепер вона становитиме 6500 грн. на місяць, або 39,12 грн. на годину.

Разом з нею підвищиться, зокрема, ЄСВ – з 1 грудня він становитиме 1430 грн. на місяць.

Крім того, у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати підвищиться мінімальна пенсія за віком для пенсіонерів віком від 65 років, які мають страховий стаж не менше 30 років (для жінок) або не менше 35 років (для чоловіків). У таких осіб мінімальна пенсія з 1 грудня становитиме 2600 грн.

Наступне підвищення прожиткового мінімуму, згідно із проектом Закону «Про державний бюджет України на 2022 рік», відбудеться 1 липня 2022 року, а підвищення мінімальної заробітної плати – 1 жовтня 2022 року.

Зверніть увагу, що розмір судового збору в грудні залишиться незмінним і зміниться лише з 1 січня 2022 року.

Як повідомлялось, в Україні адресна допомога внутрішньо переміщеним особам (ВПО) автоматично продовжується на період карантину та плюс ще 30 днів після нього. Також на час карантину призупинена дія норми, за якою переселенцям, які перебувають на тимчасово окупованій території понад 60 днів, зупиняють нарахування допомоги.

Нагадаємо:

  • 22 вересня 2021 року Кабмін України ухвалив постанову, якою дозволив віддалену ідентифікацію для отримувачів пенсій та соцвиплат, зокрема, жителів окупованих територій. Процес віддаленої ідентифікації здійснюватиметься шляхом авторизації одержувача (без його особистої присутності) в особистому кабінеті порталу Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпіс» («Дія ID»). Така можливість прирівнюється до фізичної ідентифікації одержувача.
  • Правозахисники пояснили, що віддалену ідентифікацію зможуть пройти не всі пенсіонери з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) і жителів непідконтрольних територій України, а тільки ті з них, які мають паспорт у вигляді ID-карти або біометричний закордонний паспорт.
  • Для внутрішньо переміщених осіб і жителів ОРДЛО впроваджена Кабміном України можливість віддалено пройти ідентифікацію для отримання пенсій та соцвиплат стала доступною в кінці жовтня. Однак вона стане необхідною тільки після завершення карантину.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine