Рада прийняла закон про житлово-комунальні послуги

Новини

Верховна Рада прийняла в другому повторному читанні нову редакцію закону «Про житлово-комунальні послуги» №1581-д, яким передбачена схема врегулювання правових відносин між виконавцями і споживачами послуг в сфері житлово-комунального господарства в Україні.

Відповідне рішення на пленарному засіданні парламенту підтримали 262 народних депутата, передає Центр журналістських розслідувань.

Зокрема, законопроект пропонує виділити з квартирної плати послугу по поводженню з твердими відходами. Також впроваджується типовий договір на управління будинком, який передбачає прозоре поділ тарифу із зазначенням розміру плати за комунальні послуги та плати за послуги з управління.

«Людині треба дати право порахувати, скільки коштує прямий договір, а скільки колективний. Тому законопроект відкриває можливості вибору для людей в багатоквартирних будинках… Послуги будуть продаватися тільки по лічильникам», – зазначила під час презентації законопроекту заступник голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Олена Бабак, пише УНІАН.

Окрема частина законопроекту присвячена перевірці якості комунальних послуг. Як вказується в пояснювальній записці, законопроект регулює відносини між споживачами і постачальниками комунальних послуг, в тому числі питання встановлення лічильників і оцінки якості надання комунальних послуг.

Законопроект також позбавляє місцеві органи влади права встановлювати тарифи на ряд послуг, які виділяються з комплексу послуг ЖКГ і плата за які формує загальний тариф по обслуговуванню багатоквартирних будинків. У числі таких послуг: переробка та захоронення побутових відходів, централізоване опалення та постачання холодної води і інші. Зокрема, законопроект наділяє Кабінет міністрів правом встановлювати лише порядок формування тарифів на послуги з поводження з твердими побутовими відходами. А конкретні тарифи встановлюють компанії, які за місцевим конкурсу отримують право на надання населенню послуг із збирання, переробки та захоронення відходів.

За словами Олени Бабак, документ спрямований на реалізацію раніше прийнятого закону про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку. Згідно з ним, ЖЕКи повинні позбутися монополії на ринку надання комунальних послуг. Але домогтися цього, на думку депутата, не вдасться без прийняття законопроекту «Про житлово-комунальні послуги».

«В даному законопроекті про житлово-комунальні послуги ми пропонуємо процедури, як жителі і споживачі будуть укладати договори на отримання всього комплексу послуг ЖКГ: на послуги з управління, водопостачання, теплопостачання, поводження з відходами, газу та електриці», – додала вона.