У партії Зеленського не підтримали ідею Богдана «про регіональну російську мову для Донецька і Луганська»

Новини

У президентській партії «Слуга народу» заявили, що пропозиція глави Офісу президента Андрія Богдана надати статус регіональної для російської мови на Донбасі є його особистою позицією і не відображує позицію партії.

Про це в ефірі телеканалу ICTV заявив представник президента в парламенті, другий номер списку «Слуги народу» Руслан Стефанчук, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Я думаю, це однозначно варто трактувати як особисту позицію Андрія Богдана, оскільки вона не зовсім корелює з тим, що заявлено в програмі нашої партії. Для нас визначальним є положення статті 10 Конституції, згідно з якою, єдиною державною мовою є українська», — сказав він.

Нагадаємо:

  • Глава Офісу президента Андрій Богдан запропонував надати «Донецьку і Луганську російську мову як регіональну» «за умови, що після цього вони — територія України». Водночас державну він пропонує залишити одну — українську.
  • Раніше співвласник групи «Квартал 95» Борис Шефір заявив, що як працівник телекіноіндустрії чекає від президента Володимира Зеленського, свого ексбізнес-партнера, скасування мовного закону та зменшення мовних квот.
  • Сам Зеленський заявив, що після вступу на посаду президента ретельно проаналізує ухвалений парламентом закон про українську мову на предмет дотримання конституційних прав та інтересів громадян України.
  • 25 квітня 2019 року Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому закон №5670-д «Про функціонування української мови як державної», згідно з яким українська мова затверджена як основна у функціонуванні в державних установах і суспільстві. Закон не обмежує прав національних меншин і корінних народів, не втручається в сферу релігійних обрядів і особистого спілкування і дозволяє отримувати сервіс іншою мовою, якщо сторони погоджуються. При цьому порядок застосування мов в Україні визначається виключно статтею 92 закону. Закон передбачає знання і застосування державної мови посадовими особами та постачальниками послуг, іспит з української мови для отримання громадянства, україномовну освіту для всіх громадян. Також в законі прописано, що на загальнонаціональних телеканалах має бути не менше 90% української мови, у всіх ЗМІ і сайтів повинні бути українські версії сайтів, не менше 50% назв книг повинні видаватися українською мовою, і не менше 50% назв газет і журналів українською мовою в точках розповсюдження.
  • Президент Петро Порошенко в середу, 15 травня, підписав закон «Про функціонування української мови як державної». Він набуде чинності через два місяці після публікації.