Суд Люксембургу зобов’язав стягнути $2,6 млрд з Газпрому на користь Нафтогазу. У РФ оскаржать

Суд Люксембургу зобов'язав ПАТ «Газпром» виплатити НАК «Нафтогаз України» близько $ 2,56 млрд. ПАТ «Газпром» не згоден з рішенням арбітражу і оскаржує його.

Про це йдеться в квартальному звіті «Газпрому», пише Центр журналістських розслідувань.

«Люксембурзькі відділення великих світових банків є безпосередніми кредиторами «Газпрому» по ряду кредитів. У князівстві зареєстрована компанія-емітент його єврооблігацій Gaz Capital SA. Ще в лютому «Нафтогаз України» направив на адресу люксембурзьких підрозділів найбільших банків і Gaz Capital повідомлення про арешт будь-якої заборгованості і активів «Газпрому» в Люксембурзі. 15 квітня «Газпром» звернувся в суд Люксембургу із заявою про оскарження арешту і вступ в процес», – йдеться в повідомленні.

8 липня суд Люксембургу відхилив клопотання «Газпрому» про оскарження арешту, накладеного на активи компанії на виконання рішення Стокгольмського арбітражу за позовом НАК Нафтогаз України.

«Газпром опрацьовує подальші кроки щодо захисту своїх інтересів», – йдеться в тексті документа.

Також наголошується, що в травні російський газовий монополіст дізнався про винесення судом Люксембургу рішення про визнання і приведення у виконання арбітражного рішення у справі про транзит. Компанія подала клопотання про скасування цього рішення. Дата слухань на дату закінчення звітного кварталу не визначена, сказано в звіті.

Нагадаємо:

  • Під час окупації  Криму Російською Федерацією були захоплені і тепер використовуються активи ДАТ «Чорноморнафтогаз» на півострові та шельфі Чорного моря.
  • 27 лютого 2019 року Постійна палата третейського суду в Гаазі визнала, що Росія винна у втраті НАК «Нафтогаз України» своїх активів у окупованому Криму, оскільки порушила угоду про захист інвестицій, експропріювавши активи української компанії та її дочірніх підприємств, зокрема ДАТ «Чорноморнафтогаз», на півострові та на шельфі Чорного моря.
  • 20 вересня 2017 року НАК «Нафтогаз України» і її шість дочірніх компаній подали до суду, сформованого при Постійної палаті Третейського Суду в Гаазі, позовну заяву про відшкодування збитків, заподіяних незаконним захопленням Російською Федерацією активів в АР Крим, що на даний момент оцінюються експертами в 5 млрд. дол.
  • На захоплених в України бурових вишках і платформах на шельфі Чорного моря російські військові встановили радіолокаційні станції.
  • Міжнародні механізми дозволять заарештувати майно РФ за кордоном в результаті виконавчих проваджень щодо відшкодування збитків Україні через захоплення та привласнення Росією майна НАК «Нафтогаз України» та її дочірніх компаній у Криму, повідомила Світлана Нєжнова, голова правління ДАТ «Чорноморнафтогаз» у програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська), коментуючи рішення міжнародного арбітражу про відповідальність РФ за захоплення активів НАК «Нафтогаз України» в Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine