«Поромник окупації» Анненков намагається зберегти контроль над «Севастопольським морським банком»

Власник «Севастопольського морського банку» Олександр Анненков в «суді» намагається опиратися спробі поставити його банк під контроль РНКБ.

Фото: Рамблер

Про це пише кримське видання «Примечания». 

Окупаційний «арбітражний суд м. Севастополя» відмовив голові Ради директорів «Севастопольського морського банку» Олександру Анненкову у його заяві про заборону банку проводити загальні збори акціонерів. Анненков намагався у такий спосіб утримати контроль над банком. За його словами, в «Севастопольському морському банку» прийняли рішення провести 6 листопада річні загальні збори, на якому буде вирішуватися питання про зміну голови ради директорів і зміну складу ради директорів, чим порушуються права Анненкова як акціонера і голови ради директорів. 

Заяву Анненков подав на забезпечення позову про визнання незаконним рішення про збільшення статутного капіталу «СМБ» шляхом додаткового випуску акцій цієї структури, прийнятого в липні 2020 року. Це рішення, за його словами, зменшує його частку в статутному капіталі. 

Олександр Анненков, власник корпорації «АнРуссТранс». Фото: anrusstrans.ru

«Севастопольський морський банк» працював у Криму та Севастополі за українською реєстрацією. Після рішення Нацбанку про припинення діяльності українських фінансових установ на тимчасово окупованих територіях банк зареєструвався за російським законодавством і продовжив роботу в окупованому Севастополі та Криму. В січні 2020 року Центральний банк Росії оголосив про «вжиття заходів з попередження банкрутства «Севастопольського морського банку» і підвищення його фінансової стійкості». Заходи планувалося вжити спільно з РНКБ. До фінустанови ввели тимчасову адміністрацію. У жовтні 2020 року прийнято рішення про закриття 11 операційних офісів в містах Криму і в Севастополі, а також одного центрального відділення в Керчі.

Нагадаємо:

  • Олександр Анненков є власником Керченської поромної переправи, яка під час окупації Криму забезпечила доставку російських військових та бойової техніки до Криму, а також Севастопольского Морського банку, який був перерєстрований за російським законодавством під назвою «Морський» і дозволив утримати від колапсу фінансову систему Криму після окупації. Також Анненков володіє бізнесом у Києві.
  • Банки, що працюють в окупованому Криму за російським законодавством, не забезпечують клієнтам потрібного рівня банківських послуг через санкції і не зацікавлені у покращенні якості послуг через спричинену тими ж санкціями обмеженість пропозиції, вважає економічний експерт Юрій Смєлянський.
  • Докладно про стан банківської сфери в окупованому Криму читайте в дослідженні «Як працюють «кримські санкції». Фінансовий сектор».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine