Кабмін підтримав введення санкцій до 13 авіакомпаній РФ, літаки яких літають до Криму – Криклій

Кабмін 27 січня на своєму засіданні підтримав рішення про запровадження санкцій щодо 13 російських авіакомпаній з повною забороною польотів над Україною строком на 3 роки, літаки яких незаконно літали до окупованого Криму, незважаючи на закриття повітряного простору над півостровом для міжнародних польотів.

Літак російської авіакомпанії «Азимут» в аеропорту Сімферполь, листопад 2020 року Фото: new.sipaero.ru

Відповідне розпорядження «Про внесення пропозицій щодо застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» було розроблене міністерством інфраструктури України, повідомив очільник міністерства Владислав Криклій.

«Незважаючи на те, що починаючи з 28 березня 2014 року і до сьогодні над тимчасово окупованою територією АР Крим на постійній основі встановлено заборону на використання повітряного простору України, окремі авіаперевізники порушують цей порядок. Сьогоднішнім рішенням ми пропонуємо схвалити та внести на розгляд РНБО пропозиції щодо застосування нових санкцій з повною забороною польотів над Україною до 13-ти авіаперевізників Російської Федерації, які порушують порядок використання повітряного простору України, здійснюючи польоти в межах забороненої зони над тимчасово окупованою територією Криму і Севастополя. Строк їх застосування – 3 роки», – сказав Криклій.

Мова йде про повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України. Згідно з розпорядженням, Уряд запропонує Раді безпеки і національної оборони України розглянути ці пропозиції в місячний термін.

Компанії, щодо яких пропонується застосувати вищезазначені санкції:

 • АТ «Вологодське авіаційне підприємство» (селище Дорожний, Вологодська обл.);
 • АТ «Красавіа» (м. Красноярськ);
 • АТ «Коміавіатранс» (м. Сиктивкар, Республіка Комі);
 • АТ «Авіакомпанія Азімут» (м. Ростов-на-Дону);
 • АТ «Авіакомпанія «Іраеро» (м. Іркутськ);
 • ТОВ «Авіасервіс» (с. Столбіще, Республіка Татарстан);
 • ТОВ «Авіакомпанія «Тулпар Ейр» (н.п. Аеропорт, Республіка Татарстан);
 • ТОВ «Аеролімузін» (с. Дубровки, Московська обл.);
 • ФДБУ «Державна авіакомпанія «223 Льотний загін» Міноборони РФ (м. Щолково, Московська обл.);
 • ТОВ «Аавіакомпанія «Побєда» (м. Москва);
 • ТОВ «Авіаційні технології інвестиції сервіс» (м. Хімки, Московська обл.);
 • ФДУП «Державна корпорація з організації повітряного руху в Російській Федерації» (м. Москва);
 • ТОВ «Авіакомпанія «Сімаргл» (м. Нальчик, Кабардино-Балкарська Республіка).

Розпорядженням також передбачається введення нових санкцій з повною забороною польотів над Україною щодо сирійської авіакомпанії «Cham Wings Airlines».

Як повідомлялось, станом на вересень 2020 року за клопотаннями правоохоронних органів Херсонським міським судом було накладено заочні арешти на 65 повітряних суден, які здійснювали польоти на окупований півострів. За даними прокуратури АРК та Севастополя, близько 40 російських авіакомпаній з РФ здійснюють регулярні пасажирські авіаперевезення до Криму. В листопаді 2020 року суд за клопотанням прокуратури наклав заочні арешти ще на 44 літаки російських авіакомпаній, які продовжують здійснювати пасажирські рейси з Росії до півострова.

27 січня 2021 року прокуратура АРК та Севастополя звернулась до Укрбюро Інтерполу для розшуку літаків-порушників російських авіакомпаній, які незаконно літають до Криму. Також за клопотаннями прокуратури накладені арешти ще на 81 літак авіакомпаній РФ, які порушили правила міжнародних польотів над окупованим півостровом.

Нагадаємо:

 • Після анексії Криму Росією в березні 2014 року Державіаслужба України прийняла рішення про заборону всіх польотів над кримським півостровом. На початку квітня 2014 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) офіційно підтвердила контроль українських авіавластей над кримським авіаційним простором.
 • У квітні 2014 року Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль), слідуючи конвенції ICAO про міжнародну цивільну авіацію, заборонила польоти до Криму, якщо вони не були узгоджені з українською стороною.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine