Рада ООН з прав людини схвалила резолюцію, яка сприяє у інформуванні світу про порушення прав людини в Криму і ОРДЛО

Новини
Рада ООН з прав людини, Женева, Швейцарія Фото: AFP

Українське міністерство закордонних справ вітає ухвалення 13 липня Радою ООН з прав людини ініційованої Україною резолюції «Співпраця з Україною та допомога їй у галузі прав людини», яка сприятиме у інформуванні світу про порушення прав людини на окупованих територіях Криму та Донбасу.

Документ передбачає, що Рада ООН з прав людини впродовж наступних двох років продовжить розгляд ситуації з правами людини в Україні – на всій її території в межах міжнародно визнаних кордонів, повідомляє українське зовнішньополітичне відомство.

«Розгляд відбуватиметься у рамках Інтерактивних діалогів з Верховним комісаром ООН з прав людини на основі підготовлених її Управлінням доповідей про ситуацію в Україні з особливим акцентом на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях нашої держави. Згідно з резолюцією, Управління Верховного комісара ООН з прав людини також продовжить надавати Україні технічну допомогу в сфері прав людини», – зазначили у МЗС.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав це рішення та заявив: «Завдяки цій резолюції ми зберегли ще на два роки фокус уваги Ради ООН з прав людини до наслідків російської агресії проти України. Це частина системної роботи МЗС з донесення до світу правди про грубі порушення Російською Федерацією прав та основних свобод людини на тимчасово окупованих територіях Криму, Донецької і Луганської областей».

Співавторами документа разом з Україною стали 45 країн, серед яких країни ЄС, Австралія, Албанія, Велика Британія, Грузія, Ісландія, Ліхтенштейн, Ізраїль, Канада, Лівія, Молдова, Норвегія, Нова Зеландія, Північна Македонія, США, Туреччина, Чорногорія, Швейцарія, Японія.

Ця резолюція ініціюється делегацією України у Раді ООН з прав людини, починаючи з 2014 року. Цього року схвалено п’яту резолюцію, яка містить посилання на резолюції ГА ООН «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна», а також вітає співпрацю Уряду України з Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини.

Як повідомлялось, представлена у червні 2021 року під час 47-і сесії Ради ООН з прав людини чергова проміжна доповідь генерального секретаря ООН про ситуацію з правами людини в окупованому Криму фіксує факти тортур та переслідувань кримчан російською окупаційною владою.

Нагадаємо:

  • 16 грудня 2020 року Генасамблея ООН ухвалила оновлену резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна». Положення документу суттєво посилені та відображають численні факти масових порушень прав людини на тимчасово окупованому півострові.
  • 27 березня 2021 року в ООН 46 країн закликали Росію припинити незаконну окупацію Криму та підтримали ініціативу України щодо створення міжнародної Кримської платформи з нагоди сьомої річниці ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН резолюції 68/262 «Територіальна цілісність України», в якій йшлося про невизнання спроби анексії півострова.