В Німеччині прокуратура висунула обвинувачення п’ятьом чоловікам за поставки турбін Siemens до Криму

Крим
Газові турбіни Siemens у Камишовій бухті Севастополя Фото: Youtube TMPFM2

Прокуратура Гамбурга висунула звинувачення чотирьом громадянам Німеччини та особі, яка має громадянство Франції та Швейцарії, які причетні до експорту газових турбін Siemens на тимчасово окуповану територію Криму в обхід санкцій.

Про це пише Reuters.

У обвинувальному висновку зазначається, що ці особи знали, що кінцевим пунктом призначення турбін будуть електростанції в Криму, але попри це допомогли експортувати газові турбіни загальною вартістю 111 млн. євро з порту Гамбурга до Санкт-Петербурга. Один із підозрюваних все ще працює в компанії Siemens.

Як повідомлялось, у 2018 році прокуратура Гамбурга розпочала розслідування стосовно постачання турбін до Криму в обхід санкцій. Тоді у справі фігурували тільки троє працівників.

Читайте також: «Як працюють «кримські санкції». Енергетичний сектор».

Нагадаємо:

  • 21 липня 2017 року Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.
  • 28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».
  • 4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.
  • 2 листопада, під час засідання Арбітражного суду Москви представник «Технопромекспорт» повідомив, що Siemens представив російській компанії перед засіданням суду письмові пояснення, згідно з якими газові турбіни були вироблені не спільним підприємством «Сіменс технології газових турбін», а німецькою Siemens AG.
  • 1 жовтня 2018 року в Криму були запущені в експлуатацію перші блоки Таврійської і Балаклавської ТЕС, на яких встановлені турбіни німецької компанії Siemens.
  • В серпні 2018 року компанія Siemens і його спільне з «Силовими машинами» підприємство – «Сіменс технології газових турбін» – подали до Верховного суду РФ касаційну скаргу на рішення нижчестоящих судів, які відмовили концерну в позові до структур Ростеху про визнання недійсними договорів на поставку газових турбін, а також повернення цього обладнання.
  • В жовтні 2018 року Верховний суд РФ відмовився розглядати касаційну скаргу ТОВ «Сіменс технології газових турбін» і Siemens Aktiengesellschaft на рішення судів нижчих інстанцій, які відмовили німецькому концерну в позові до структур «Ростеха» – ВАТ і ТОВ «Технопромэкспорт» про незаконність поставок турбін Siemens в обхід санкцій Євросоюзу для ТЕС, що будуються в окупованому Криму.