Мінсоцполітики планує зменшити кількість категорій ВПО, які зможуть отримувати допомогу у 2024 році

Влада
Фото: minre.gov.ua

Мінсоцполітики розробило проєкт постанови Кабміну, який дозволить продовжити виплати на проживання для ВПО після січня 2024 року. Однак документ обмежує кількість категорій переселенців, яким така виплата буде надалі назначатися.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Як зазначається, у зв’язку з тим, що частина внутрішньо переміщених осіб з 1 лютого 2024 року не отримуватимуть виплати на проживання, Мінсоцполітики розробило проєкт постанови КМУ про продовження виплати допомоги тим ВПО, які отримували її до 1 серпня 2023 року і період виплат для яких завершується наприкінці січня 2024 року.

Як вказують у відомстві, не всі ВПО з моменту свого переміщення змогли інтегруватись у приймаючі громади, а родини, в яких є діти, особи з інвалідністю та які проживають у зоні активних чи можливих бойових дій, не мають можливості віддавати дітей в садочки. Школи ж у таких регіонах в переважній більшості працюють лише в онлайн-форматі, що суттєво обмежує можливість для працездатних членів родин працевлаштуватись.

«Тому проект постанови пропонує продовжити виплати для внутрішньо переміщених осіб пенсійного віку та тих ВПО, які не мають можливості працевлашуватись через обʼєктивні обставини, одночасно поєднуючи це з наданням важливих соціальних послуг (передусім, послуг з догляду за дітьми, таких як «муніципальна няня»), а також стимулюючи працездатних членів таких родин шукати роботу, звертатись по грантові програми для започаткування власної справи, проходити перенавчання тощо», – розповіли у Мінсоцполітики.

Таким чином, зазначають у міністерстві, механізм виплат буде поєднано з іншими механізмами підтримки родин, аби допомогти їм знову стати на ноги після переміщення та інтегруватись в нові громади.

Також цим актом пропонується суттєво переглянути можливості призначення допомогти малозабезпеченим, щоб ті родини, які опинились у ризику бідності, могли активніше нею користуватися.

Даний підхід було напрацьовано Мінсоцполітики спільно з Мінреінтеграції та Мінфіном, і має на меті підвищення підтримки найбільш уразливих категорій громадян.

Нагадаємо: