Олег Сенцов завітав у театр: актори передали йому таблички «FreeSentsov»

Вперше після звільнення з російського полону Олег Сенцов прийшов в театр. Актори київського академічного театру «Актор» передали йому таблички «FreeSentsov», які раніше завжди виносили після вистави.

Сенцов порвав паперові таблички і підкинув у повітря. Глядачі підтримали цей вчинок оплесками і вигуками «Браво», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Сенцов звернувся до трупи театру і глядачів зі словами подяки.

«Вдячний театру «Актор» за акції підтримки. Навіть в Лабитнангі я знав про них. Мені надсилали фотографії та листи. Така підтримка для мене дуже важлива. Вдячний і всім іншим, хто влаштовував подібне в інших містах і місцях. Дякую вам. Ви свого домоглися!», – сказав Сенцов.

«Схід-Захід» – це п’ять п’єс, написаних підлітками в рамках соціального театрального проекту Class Act: Схід-Захід. Прем’єра відбулася в березні 2018 року.

Як повідомлялось, 7 вересня у київському міжнародному аеропорту «Бориспіль» зустріли українських політв’язнів і військовополонених моряків ВМСУ, яких доставити з Росії. Серед них були і кримчани Олег Сенцов і Олександр Кольченко.

Сенцов у присутності рідних і друзів символічно спалив свою тюремну робу, яку він носив у російській колонії.

13 вересня Олег Сенцов передав президенту України Володимиру Зеленському банку з жовтою і синьою смугами, яку він возив всі 5 років перебування у в’язницях РФ. Він поклав в неї свій нагрудний тюремний знак і запропонував главі держави зробити так, щоб банка наповнилася знаками всіх українських політв’язнів, які утримуються в Росії і на території окупованих Донбасу і Криму.

Нагадаємо:

  • 25 серпня 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону за сфальсифікованим звинуваченням у створенні в анексованому Криму терористичного співтовариства засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років, а кримського активіста Олександра Кольченка до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Правозахисний центр «Меморіал» визнав Сенцова і Кольченка політв’язнями.
  • Спочатку Сенцов відбував покарання в колонії суворого режиму в Республіці Саха (РФ). У жовтні 2017 року стало відомо, що Сенцова етапували до виправної колонії суворого режиму №8 в місті Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономный округ РФ), відому під назвою «Білий ведмідь».
  • 25 жовтня 2018 року Олегу Сенцову присудили премію Європейського парламенту «За свободу думки» імені Андрія Сахарова. 14 листопада режисера нагородили в Словенії премією міжнародного проекту «Платформа європейської пам’яті та совісті». 12 грудня в Європарламенті пройшла церемонія нагородження Олега Сенцова премією «За свободу думки» імені Сахарова.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine