Біля Керчі викинуло на мілину буксир, який в 2017 році доставив до Криму турбіни Siemens

Новини
Викинутий на мілину буксир «Шквал» біля мису Такіль в Керчі Фото: Facebook Виктор Ямников

В окупованому Криму біля Керчі поблизу мису Такіль викинуло на мілину буксир «Шквал» російської компанії «Нева-Чартер», який в липні 2017 року незаконно доставив на півострів турбіни німецької компанії Siemens для Севастопольської ТЕС.

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook громадський журналіст, волонтер центру «Миротворець» Катерина Яресько, передає Центр журналістських розслідувань.

Вона зазначила, що 8 вересня у Керченській протоці зазнав аварії буксир «Шквал», який віднесло з російського порту Тамань до кримського узбережжя.

«Буксир заливало водою, екіпаж з 7 чоловік покинув судно й пересів на пліт, який сильним вітром потягнуло у відкрите море. Їх підібрало судно «Сарич», яке здійснює регулярні перевезення піску та цементу в закриті кримські порти, а «Шквал» сів на мілину поблизу миса Такіль. Екіпаж було доставлено в Керч, постраждалих нема», – написала Яресько.

Фото: Facebook Екатерина Яресько

«В наших дослідженнях цей буксир зустрічався, саме він незаконно доставив в окупований Крим турбіни SIEMENS та інше електротехнічне обладнання для севастопольської ТЕС. Тоді цим судном управляла компанія Совфрахт», – нагадала вона.

Яресько зазначила, що за сьогоднішніми даними буксир «Шквал» належить російській компанії «Нева-чартер», яка навіть на головній сторінці свого сайту розмістила фото «Шквалу», який буксирує баржу з генераторами Siemens, що були доставлені в окупований Крим.

«Схоже, що це було ще одне попередження. Справедливість як вона є», – вказала журналіст.

Нагадаємо, 5 липня агентство Reuters повідомило, що газові турбіни виробництва німецького концерну Siemens доставлені в окупований Крим для ТЕС, що будуються Росією на півострові, незважаючи на санкції ЄС, які забороняють європейським компаніям поставку до Криму енергетичних технологій. У дежконцерні «Ростех» повідомили, що його дочірня структура – компанія «Технопромекспорт» закупила чотири комплекти газотурбінних установок Siemens для кримських ТЕС, на вторинному ринку і провела їх модернізацію силами російських підприємств.

Ще дві турбіни і два генератора Siemens були незаконно доставлені в окуповану Феодосію морем з порту Кавказ компанією СОВФРАХТ.

21 липня Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн вийде зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.