У 2019 році понад 196 тис. жителів Донбасу отримали громадянство Росії – МВС РФ

У 2019 році понад 196 тис. жителів Донбасу отримали громадянство Росії в спрощеному порядку.

Фото: мвд.рф

Про це агентству ТАСС повідомили в прес-центрі МВС Росії.

«В даний час понад 196 тис. чоловік придбали громадянство РФ», – зазначили у відомстві.

У МВС РФ уточнили, що понад 136 тис. них – жителі так званих «ДНР» і «ЛНР», ще близько 60 тис. – мешканці з інших районів Донецької та Луганської областей.

У МВС також зазначили, що були відхилені 232 заяви жителів Донбасу про прийом в російське громадянство.

Нагадаємо: 

  • 24 квітня 2019 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що дії РФ щодо прискореного надання російського громадянства жителям українських районів Донецької та Луганської областей суперечать зусиллям по досягненню миру на Донбасі.
  • В кінці липня в ГУР Міноборони України повідомило, що російські окупаційні адміністрації на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей вимагають від місцевих жителів, які співпрацюють з окупантами, прискорити надання документів для отримання російського громадянства.
  • 3 жовтня Європейська комісія та Європейська служба зовнішніх дій розіслали державам-членам ЄС і країнам Шенгенської зони, що не входять в ЄС, рекомендації по опрацюванню віз, які видають жителям непідконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей. Інструкції містять набір критеріїв, покликаних допомогти консульствам встановити фактичне місце проживання власників російських паспортів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine