З 1 квітня в Україні проведуть автоматичний перерахунок пенсій: кому підвищать

Новини
пенсии
Фото: УНІАН

В Україні з 1 квітня проведуть автоматичний перерахунок пенсій для тих, хто продовжив працювати. Розмір надбавки залежить від розрахункової виплати: чим вона більше, тим вище буде прибавка.

Про це йдеться в законі про «Обов’язковому загальнодержавне пенсійне страхування». Ті українці, які додатково заробили менше 24 місяців стажу, збільшення не отримають.

Кому перерахують пенсії:

  • працюючі пенсіонери, які на 1 березня отримали не менше 24 місяців додаткового стажу. Для цього потрібно після призначення пенсії працювати не менше двох років;
  • приблизний розмір надбавки може скласти близько 2% від розрахункового розміру пенсії. Наприклад, при 6000 це 120 грн;
  • якщо зарплата працюючих на пенсії стала менше, він має право враховувати середній заробіток за попередній період;
  • підвищені пенсії будуть виплачувати з 1 квітня;
  • звертатися для перерахунку не потрібно, він відбувається автоматично.

«Органи Пенсійного фонду щорічно з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому провадиться перерахунок, отримали право на проведення перерахунку на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади», – йдеться в законі.

Пенсійний фонд України (ПФУ) може призупинити виплати пенсіонерам, які понад рік не отримували пенсії з поточного рахунку в банку або їх пенсії в цей період виходили за дорученням. У багатьох пенсіонерів не було можливості потрапити в відділення Ощадбанку і зняти пенсію в зв’язку з закриттям КПВВ рік тому і блокуванням їх угрупованнями «Л-ДНР» у частині пенсіонерів-внутрішньо переміщених осіб, які проживають на тимчасово непідконтрольних уряду територіях. Люди стали отримувати повідомлення ПФУ з вимогою пройти ідентифікацію, не дивлячись на діючу відстрочку її проходження через карантин.

Юристи роз’яснили, як отримати компенсацію сум пенсії, яка не була виплачена у 2018 році через порушення строків проходження фізичної ідентифікації особи, а також хто має право на компенсацію за порушення строків виплати пенсії, як її отримати та чим керуватися на практиці.

Як повідомлялось, в Ощадбанку пояснили, які операції можна провести без особистої присутності пенсіонера-переселенця, оскільки через тривалий карантин і закритих КПВВ багато пенсіонерів зі статусом внутрішньо переміщеної особи (ВПО), які живуть на окупованому Донбасі, не можуть потрапити в відділення Ощадбанку на підконтрольній українській влади території.

Ощадбанк продовжив дію платіжних карток переселенців, термін дії яких спливає під час карантину, до 1 травня 2021 року.

Нагадаємо:

  • ВПО за послугу СМС-інформування в Ощадбанку оплачують 7 грн на місяць. Крім того, з 1 грудня вони можуть знімати пенсії без комісії у банкоматах та відділеннях банку.
  • Ощадбанк роз’яснив, в яких випадках інформація про внутрішньо переміщених осіб передається до Пенсійного фонду України для перевірки.
  • Ощадбанк призупинив знищення карт пенсіонерів-переселенців, які ті не отримали через заблоковані ОРДЛО пункти пропуску: багато пенсіонерів з березня 2020 року не можуть потрапити на підконтрольну української влади територію.