ФСВП стверджує, що Сенцов припинив голодування, підтвердження від авокатів і рідних немає

У Федеральній службі виконання покарань РФ стверджують, що незаконно засуджений в Росії український режисер, кримчанин Олег Сенцов припинив голодування, яке розпочав 14 травня з вимогою звільнити всіх українських політичних в'язнів з російських в'язниць. Підтвердження цієї інформації від адвокатів і рідних Сенцова немає.

Олег Сенцов на обстеженні в лікарні Лабитнангі, 29.09.2018 Фото: 89.fsin.su

Інформація про припинення голодування Сенцовим опублікована на сайті ФСВП РФ, передає Центр журналістських розслідувань.

«Засуджений Олег Сенцов письмово погодився на прийом їжі, в зв’язку з чим проведена консультація з кращими московськими дієтологами з розробки для нього найбільш оптимального меню. Меню включає весь необхідний раціон продуктів, який дозволить Олегу Сенцової без ускладнень вийти зі стану тривалого відмови від повноцінного харчування», – повідомляє прес-бюро ФСВП РФ.

Підтвердження інформації про припинення Сенцової голодування від його адвокатів і рідних поки немає.

Адвокат Дмитро Дінзє в п’ятницю, 5 жовтня, має відвідати Сенцова в колонії Лабитнангі. На своїй сторінці в Facebook він повідомив, що вже прилетів в Салехард – адміністративний центр Ямало-Ненецького автономного округу. Ніякої іншої інформації Дінзє поки не повідомляє.

У коментарі Громадському радіо представниця двоюрідної сестри Сенцова Наталії Каплан повідомила, що наразі вони не дають коментарі з цього приводу. Каплан ні підтверджує, ні спростовує інформацію.

Колега Сенцова, документаліст Аскольд Куров, який зараз перебуває в Лабитнангі і чекає адвокта Дмитра Дінзє, у коментарі Громадському радіо зявив, що йому також не відомо про те, чи Сенцов припинив голодування.

«Я не знаю звідки ця інформація. Півгодини тому (близько 10:30 – ред.) говорив із заступником начальника колонії. Він про це взагалі ні слова не сказав», – сказав Куров.

Нагадаємо, 14 травня 2018 року Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають в Росії.

14 серпня Олег Сенцов під час зустрічі в колонії з російською правозахисницею Зоєю Свєтовою назвав свій стан «предкритичним».

15 серпня експерти ООН закликали Росію негайно і без будь-яких умов звільнити Олега Сенцова. Вони підкреслили, що життя українського режисера в небезпеці і зажадали надати йому медичну допомогу.

21 серпня вимоги звільнити Сенцова в черговий раз озвучили США і Євросоюз. Генеральний Секретар ООН Антоніу Гутереш стурбований станом здоров’я незаконно засудженого в РФ Олега Сенцова.

Комісія з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу РФ відмовила Людмилі Сенцової, матері Олега Сенцова, в прийнятті до розгляду клопотання про помилування її сина.

18 версня Комісар ЄС з питань юстиції Вєра Юрова звернулася до міністра юстиції РФ Олександра Коновалова з закликом негайно звільнити українського режисера Олега Сенцова.

28 вересня Олега Сенцова вивозили з колонії в Лабитнангі в міську лікарню для «обстеження», за результатами якого йому «проведена корекція лікування». Управління ФСВП РФ по Ямало-Ненецькому автономному округу опублікувало фотографію Сенцова під час обстеження. Українець на ній виглядає дуже худим і виснаженим.

Адвокат Дмитро Дінзє повідомив, що Олег Сенцов страждає серцевою недостатністю і ревматизмом.

ЄСПЛ прийняв до розгляду скаргу незаконно засудженого в РФ Олега Сенцова

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine