До кінця року ми отримаємо рішення Міжнародного суду ООН по юрисдикції справи «Україна проти Росії» – Зеркаль

Україна сподівається отримати рішення Міжнародного суду ООН з приводу юрисдикції справи «Україна проти Росії» до кінця року.

Про це по завершенню слухань в суді, що стосуються питань юрисдикції, в Гаазі заявила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, пише Центр журналістських розслідувань. Трансляцію вів 112 канал.

«Суд визначив, що повідомить боку в нормальні терміни … Це для суду, щоб вони вже повідомили, коли винесуть рішення щодо заперечень Росії з приводу юрисдикції і щодо того, як буде потім тривати процедура … Наші прогнози – що до кінця року ми отримаємо рішення по юрисдикції», – сказала Зеркаль.

РФ може відчувати себе уповноваженою «труїти своїх сусідів і сіяти нестабільність в світі», але не можна дозволяти їй порушувати міжнародні договори, в заключній промові заявила Зеркаль.

«Як я відзначила у вівторок (під час попереднього слухання, – ред.), Україна звернулася до цього суду як до останньої інстанції», – сказала вона.

Дипломат додала, що РФ намагалася використовувати проти України результати президентських виборів, звинувачуючи країну в «насильницькому державному перевороті».

«Ми шоковані тим, що агент Російської Федерації коментує внутрішні справи моєї держави, виступаючи перед Світовим судом. Я розумію, що Росію може збивати з пантелику мирна передача влади в результаті вільних і чесних виборів. Мене ж збиває з пантелику ставлення Росії», – говорить Зеркаль.

Глава делегації додала, що розчарована ставленням РФ до трагедії МН17. За її словами, з’являється все більше доказів причетності Росії, а Міжнародна спільна слідча група підтримала запропоновані на сьогодні висновки слідства.

«Справа МН17 – це трагічна сторінка в історії фінансування тероризму», – вважає дипломат.

  • 3 червня Міжнародний суд ООН почав розглядати заперечення Росії за позовом України про фінансування Росією тероризму і расової дискримінації. Росія вважає, що Суд ООН не має права розглядати заяву України, а ніяких порушень з боку РФ немає.
  • 16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН в Гаазі для притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації на протязі її незаконної агресії проти України. Позов поданий в рамках Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.
  • 19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН ухвалив рішення ввести обмежувальні заходи за позовом України проти РФ для захисту національних меншин в окупованому Криму. Зокрема, суд зобов’язав державу-агресор утриматися від обмежень кримських татар в представництві їх інтересів, в тому числі відновити діяльність Меджлісу, а також забезпечити відновлення освіти меншин українською мовою.
  • 19 грудня 2017 року Генеральна Асамблея ООН прийняла оновлену резолюцію A/RES/72/190 з прав людини в окупованому Криму. У документі міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами на півострові.
  • У квітні 2018 року Україна попросила Міжнародний суд ООН підтвердити, що РФ зобов’язана скасувати заборону діяльності Меджлісу відповідно до наказу МС ООН від 19 квітня 2017 року.
  • 18 травня 2018 року Міжнародний суд ООН звернувся до РФ з вимогою надати інформацію про хід виконання наказу суду від 19 квітня 2017 року в частині поновлення діяльності Меджлісу в окупованому Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine