Кримські водосховища обміліли ще на 5,4 мільйона кубометрів

Новини
Обміліле Партизанське водосховище, Крим, грудень 2020 р. Фото: RFE/RL

У Криму за грудень 2020 року загальний запас води у водоймах природного стоку скоротився ще на 5,4 мільйона кубометрів і досяг до кінця року 31,3 мільйона кубометрів.

Про це повідомив Кримський гідрометцентр.

Сумарний запас води в кримських водоймищах в порівнянні з аналогічним показником на початку минулого року знизився на 61,7 мільйона кубометрів. Незначним в грудні 2020 року виявився приплив води в водосховища природного стоку: в Белогорськоє – 0,48 мільйона кубометрів, Сімферопольське – 0,3 мільйона кубометрів, Щасливе – 0,1 мільйона кубометрів. У Партизанський і Чорноріченське водосховища припливу води взагалі не було.

Не покращилася в грудні минулого року і гідрологічна обстановка в басейнах річок. Всупереч прогнозам досі відсутній стік води в верхів’ях річок Альми і Чорної вище Партизанського і Чернореченского водосховищ.

«Останній раз відсутність стоку в кінці грудня в верхів’ї Альми спостерігалася в 1998 році, а у верхів’ї річки Чорної – в 1985 і 2010 роках, – пояснили в Кримському гідрометцентрі і уточнили, що, за станом на кінець грудня, пересихання верхів’я Альми тривало 150 днів , а Чорної – 141 день.

«Пересихання спостерігається і в більшості селевих річок на території Алушти, Судака і Феодосії.

Крім того, за минулий місяць випали незначні опади у Кримських горах. Так, на Ай-Петрі – 46,2 міліметрів опадів (27 відсотків норми), на Ангарському перевалі – 44,9 мм опадів (40 відсотків норми)», – йдеться в повідомленні.

У Кримському гідрометцентрі нагадали, що, за багаторічними даними, на півострові грудень і січень були місяцями з найбільшою кількістю опадів так званого холодного періоду в році.

Як повідомлялось, 25 вересня Сергій Аксенов повідомив, що в Криму для вирішення проблеми водозабезпечення центральних регіонів півострова за дорученням президента РФ Володимира Путіна збираються побудувати установку для опріснення морської води. 7 грудня Аксенов сказав, що майданчики під будівництво опріснювальних установок готуються в Ялті, Судаку, Керчі та Феодосії.

17 грудня Володимир Путін заявив, що вирішувати проблему водозабезпечення окупованого Криму за рахунок опріснення морської води дорого. За його словами, на півострові є достатні запаси прісної води, її треба тільки ефективно використовувати. Крім того, є ідея шукати прісну воду під Азовським морем.

Однак Сергій Аксенов всупереч заяви Путіна продовжує запевняти, що в Криму потрібно опріснювати морську воду. 22 грудня він повідомив, що будівництво опріснювальної установки на півострові стартує з 1 січня 2021 року.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.
  • З 23 вересня обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.