У колоніях ОРДЛО знущаються над ув’язненими: вимагають плату і не лікують від COVID-19 – Денісова

Новини
тюрьма изоляция

Керівництво двох колоній, розташованих в окупованій частині Донецької області, знущається над в’язнями.

Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Денісова звернулася до голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільди Богнер та голови делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Флоранс Жиллєтт щодо проведення моніторингових візитів в зазначені установи для відновлення порушених прав українських громадян та надання їм належної медичної допомоги.

«Отримала звістку про жахливу ситуацію в місцях позбавлення волі, які розташовані на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, де незаконно утримуються українські громадяни», – заявила вона.

За інформацією омбудсменки, керівництво Макіївської колонії №32 та Сніжнянської виправної колонії №127 систематично залякує та вимагає гроші у в’язнів. На кожного встановлюється певна сума, яку необхідно щомісяця віддавати.

Ув’язнених, які відмовляються платити, переводять до іншого бараку, не пристосованого для проживання – там частково немає дверей, вікон, відсутнє централізоване опалення, водопостачання та каналізація.

«В осінньо-зимовий період заручники залишаються практично «на вулиці» при тому, що їхнє здоров’я підірвано тортурами і голодом. Вони мають тяжкі хронічні захворювання: діабет, хвороби серця та нервової системи», – пише Денісова.

За її словами, також в колоніях є вкрай критичною ситуація з COVID-19. Багато хто з в’язнів має усі ознаки захворювання, проте медична допомога їм не надається, а передані родичами ліки не доходять через розкрадання адміністрацією.

Крім того, упродовж дня хворим заручникам заборонено прилягти на ліжко, адже за це вони отримають покарання карцером за порушення режиму.

Також омбудсменка звернулася до представника ОБСЄ у гуманітарній підгрупі в Тристоронній контактній групі Шарлотти Реландер з проханням вжити заходів реагування на зазначені випадки порушення прав людини.

В окупованих Донецьку та Луганську існує понад 160 незаконних в’язниць, в яких утримують понад 3500 громадян України.

Євген Бражников, підозрюваний у катуваннях військовополонених та цивільних осіб у донецькому концтаборі «Ізоляція», через суд добивається відкриття кримінальних проваджень щодо потерпілих, свідків та слідчого у його справі.

Деталі цієї історії читайте також у текстовій версії матеріалу Микити Панасенка «Що відбулося за рік у справі «катів «Ізоляції».

Нагадаємо:

  • У березні 2020 року Євгену Бражникову було повідомлено про підозру в участі у терористичній організації та порушенні законів і звичаїв війни – через жорстоке поводження з ув’язненими донецького концтабору «Ізоляція». Кримінальне провадження відкрито за заявами політичних бранців Станіслава Асєєва та Станіслава Печонкіна.
  • Роман Циб, начальник відділу Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генпрокурора повідомив, що найближчим часом «справа Бражникова» буде скерована до суду. Строк досудового розслідування спливає 4 березня 2021 року.