У Нідерландах суд підтвердив, що малайзійський боїнг рейсу MH17 був збитий російським «Буком»

Топ-Новости
Місце падіння малазійського Boeing-777 рейсу MH17 Фото: Reuters

У Нідерландах Окружний суд Гааги оголосив рішення у справі про збиття літака Boeing-777 рейсу MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Суд підтвердив, що літак «Малайзійських авіаліній» був збитий із зенітно-ракетного комплексу «Бук».

«Суд вважає, що збиття MH17 сталося внаслідок запуску ракети з «Бука» в районі смт Первомайське», – заявив головуючий суддя Гендрік Стейнгаюс, повідомляє Укрінформ.

За його словами, суд вважає докази дуже переконливими.

«Суд вивчив фотографії з Тореза, також заяви свідка М18, супутникові знімки, перехоплені розмови, фото та відео, … а також висновки експертів щодо осколків, вилучених із тіл загиблих та з літака – це все засвідчує, що MH17 дійсно був збитий ракетою з «Бука», – сказав Стейнгаюс.

Він також зазначив, що наявні неспростовні докази того, що росія мала «повний контроль» над бойовиками.

Як повідомлялось, 9 березня у Гаазі (Нідерланди) почалися відкриті судові слухання у справі про збиття літака Малазійських авіаліній рейсу MH17 в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, розслідування якої веде міжнародна слідча група (JIT). 8 червня 2021 року у суді вперше були озвучені покази свідків того, що слідство вважає пуском ракети зенітно-ракетного комплексу «Бук» у бік лайнера.

10 червня у Нідерландах відбулось останнє судове засідання у справі MH17.

Нагадаємо: 

  • 7 липня 2014 року в Донецькій області поруч із селищем Шахтарськ в зоні бойових дій було збито Боїнг-777 «Малайзійських авіалііній», що слідував рейсом MH17 «Амстердам-Куала-Лумпур». Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
  • В травні 2018 року експерти спільної слідчої групи оголосили, що дійшли до висновку про те, що пасажирський лайнер рейсу МН17 збила ракета, випущена зенітно-ракетним комплексом Бук 53-й бригади ППО російської армії , який був доставлений на захоплену територію України з Курська.
  • У міжнародної Спільної слідчої групи (JIT) є очевидець запуску ракети, яка збила малайзійський Boeing-777 рейсу MH17 в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, заявив керівник слідчої групи Фред Вестербеке.
  • Спільна слідча група (JIT), яка розслідує катастрофу рейсу MH17, звернулася до російських військових з міста Курськ з проханням поділитися інформацією про розрахунок зенітно-ракетного комплексу «Бук», який збив літак.