Денісова буде домагатися зустрічі з військовополоненими моряками ВМСУ в СІЗО Москви

Новини
Московське СІЗО Лефортово Фото: РИА Новости

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова буде домагатися зустрічі з військовополоненими моряками ВМСУ в СІЗО Москви, офіційну інформацію про яких вона отримала від омбудсмена РФ Тетяни Москалькової.

Про це омбудсмен України повідомила на своїй сторінці в Facebook, передає Центр журналістських розслідувань.

«Отримала офіційну інформацію від Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової. Вона повідомила, що члени московської Громадської наглядової комісії (ГНК) відвідали 21 українського моряка, який утримується в Лефортовському СІЗО. З кожним з них розмовляли. За словами Москалькової, умови утримання українських військовополонених «відповідають міжнародним стандартам, скарг та звернень з їхнього боку немає»», – написала Денісова.

«Члени ГНК також відвідали трьох українських моряків, які утримаються в медичному підрозділі «Матросской тишины». Їхнє лікування проходить нормально. Наступного тижня їх відвідає уповноважений з прав людини в місті Москва, а також Уповноважений з прав людини в РФ Москалькова», – додала вона.

Денісова також зазначила, що в понеділок, 3 грудня, проведе переговори з Москальковою про надання українському омбудсмену можливості відвідати українських моряків.

Як повідомлялось, 25 листопада кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.

27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків, затриманих під час захоплення російським військовими в Чорному морі кораблів ВМСУ.

МЗС України поінформував Арбітражний трибунал, який розглядає спір між Україною і РФ про порушення Росією конвенції ООН з морського права в Чорному морі, Азовському морі і Керченській протоці, про дії РФ, які значно погіршили спір між сторонами.

Європейський суд з прав людини у відповідь на звернення Кабміну України зобов’язав Росію надати інформацію про військовополонених українських моряків, захоплених під час нападу російських військових на кораблі ВМСУ в Чорному морі.

30 листопада військовополонених моряків ВМСУ етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».