Кабмін передав у Раду постанову про переведення в держвласність собору ПЦУ в Сімферополі

Новини
Кафедральный собор святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги ПЦУ в Сімферополі Фото: RFE/RL

Кабінет міністрів України ухвалив проект постанови про передачу з комунальної в державну власність єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги Кримської єпархії Православної церкви України (ПЦУ). Постанова, яка підписана прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком, буде направлена до Верховної Ради.

Про це повідомила міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда.

«Постановою визначено, що тимчасово, на період окупації, необхідно передати з комунальної власності Автономної Республіки Крим в державну власність Кафедральний собор, який знаходиться в місті Сімферополь. Ми будемо користуватися цим інструментом, звертаючись до міжнародних організацій, країн-партнерів із закликом захистити від окупанта український собор і його вірян», – повідомила Коляда.

Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) Митрополит Київський і всієї України Епіфаній обговорив з Державним секретарем США Майком Помпео, який перебуває з візитом в Києві, проблему захисту прав віруючих на тимчасово окупованих РФ територіях Донбасу і Криму. Епіфаній закликав Сполучені Штати посилювати санкційний тиск на Росію.

Як повідомлялось, 19 листопада 2019 року священний Синод ПЦУ закликав міжнародну спільноту та українську владу вжити невідкладних заходів, щоб спонукати Росію негайно припинити грубе порушення права на свободу совісті в окупованому Криму, зокрема знищення храмів ПЦУ на півострові.

Нагадаємо: 

  • 28 червня 2019 року «Арбітражний суд Республіки Крим» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ (раніше УПЦ КП — ред.) передати будівлю єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги «міністерству майнових і земельних відносин Криму», робітники якого вже почали будівельні роботи в будівлі без відома єпархії.
  • 24 липня архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент після повернення до Сімферополя виявив, що з храму вкрали всі церковні речі Кримського єпархіального управління.
  • За словами владики Климента, за п’ять років окупації Криму Росією українська церква залишилась єдиним консолідуючим фактором для українців, які мешкають на півострові. Саме церква дозволяє їм зберігати свою національну культуру і свою українську ідентичність.
  • Українська громада окупованого Криму готує звернення до ЄСПЛ, який розглядає справу про знищення храму Православної церкви України у Сімферополі.
  • 10 грудня 2019 року в Києві архієпископ Климент оголосив безстрокове голодування, вимагаючи від української влади забезпечити захист релігійних свобод на території окупованого Криму і забезпечити безпеку вірним і духовенству кримської єпархії ПЦУ. 17 грудня владика Климент на прохання предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія призупинив голодування, однак заявив, що готовий знову продовжити його, якщо ситуація з правами вірян української церкви в окупованому Криму не зміниться.