Австралія та Нідерланди почали новий процес проти РФ та офіційно вимагають від неї компенсацій у справі MH17

Австралія та Нідерланди подали 14 березня спільну заяву до Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO) з вимогою зобовʼязати Росію виплатити компенсації родичам загиблих унаслідок катастрофи літака Boeing-777 рейсу MH17 авіакомпанії Malaysia Airlines у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Йдеться про окремий позов, не повʼязаний із кримінальною справою проти чотирьох підозрюваних у причетності до катастрофи.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Обидві країни вважають Росію відповідальною за катастрофу, оскільки вважають доведеним, що літак був збитий із російського комплексу «Бук» із території під контролем бойовиків, які підтримує Росія.

Більшість із 298 людей, які загинули на борту літака, були громадянами Нідерландів, загинули також понад 30 громадян Австралії. Літак рейсу MH17 летів із Амстердама до Куала-Лумпура.

У заяві влади Австралії наголошується, що обидві країни використовуватимуть «усі доступні засоби» для притягнення Росії до відповідальності. Нідерланди підтвердили подання заяви, зазначивши, що йдеться про окремий позов, не повʼязаний із кримінальною справою проти чотирьох підозрюваних у причетності до катастрофи. Його розглядає суд у Нідерландах за відсутності підсудних, колишніх ватажків та бойовиків угруповання «ДНР».

Раніше було зроблено й інші кроки з метою домогтися від Росії визнання провини та виплати компенсацій. Проте офіційна Москва відмовляється взяти на себе провину за загибель літака, заявляючи, що не довіряє даним міжнародного слідства. У загибелі Boeing-777 Москва звинувачує Україну, проте не наводить чіткої власної версії того, що сталося 17 липня 2014 року.

Нинішня заява подана на тлі широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року.

Як повідомлялось, 9 березня у Гаазі (Нідерланди) почалися відкриті судові слухання у справі про збиття літака Малазійських авіаліній рейсу MH17 в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, розслідування якої веде міжнародна слідча група (JIT).

8 червня 2021 року у суді вперше були озвучені покази свідків того, що слідство вважає пуском ракети зенітно-ракетного комплексу «Бук» у бік лайнера.

Спільна слідча група (JIT), яка розслідує катастрофу рейсу MH17, звернулася до російських військових з міста Курськ з проханням поділитися інформацією про розрахунок зенітно-ракетного комплексу «Бук», який збив літак.

Нагадаємо: 

  • 7 липня 2014 року в Донецькій області поруч із селищем Шахтарськ в зоні бойових дій було збито Боїнг-777 «Малайзійських авіалііній», що слідував рейсом MH17 «Амстердам-Куала-Лумпур». Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
  • В травні 2018 року експерти спільної слідчої групи оголосили, що дійшли до висновку про те, що пасажирський лайнер рейсу МН17 збила ракета, випущена зенітно-ракетним комплексом Бук 53-й бригади ППО російської армії , який був доставлений на захоплену територію України з Курська.
  • У міжнародної Спільної слідчої групи (JIT) є очевидець запуску ракети, яка збила малайзійський Boeing-777 рейсу MH17 в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, заявив керівник слідчої групи Фред Вестербеке.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine