Німеччина спільно з Францією хочуть стати гарантами свободи судноплавства в Керченській протоці

Новини
МБ «Корець» та ПРС «Донбас» ВМСУ після проходу під Керченським мостом Фото: mil.in.ua

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас під час візиту до Москви заявив, що наразі свобода судноплавства у Керченській протоці гарантована, однак Німеччина і Франція могли б внести свій внесок у цей процес.

«Зараз свобода проходу суден через Керченську протоку гарантована, всі учасники це підтверджують», – сказав він на прес-конференції після переговорів з главою російського МЗС Сергієм Лавровим, передає Центр журналістських розслідувань.

«Ми, звичайно, продовжимо говорити про те, про що домовилися президент Путін і федеральний канцлер Меркель в Буенос-Айресі, що Німеччина і Франція, можливо, могли б якось документувати те, що свобода проходу гарантована», – зазначив Маас.

Після візиту в Росію глава німецької дипломатії відправиться в Україну. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін проведе зустріч з Маасом. Головною темою переговорів стане взаємодія України та Німеччини щодо протистояння російської агресії, зокрема разом з Францією в рамках нормандського формату. Клімкін і Маас обговорять шляхи посилення тиску на РФ з метою розблокування судноплавства в акваторії Чорного і Азовського морів, а також подальші зусилля з метою звільнення українських громадян з російського полону і ув’язнення.

Як повідомлялось, 25 листопада кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.

27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків, затриманих під час захоплення російським військовими в Чорному морі кораблів ВМСУ.

30 листопада військовополонених моряків ВМСУ етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».

Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.

«Верховний суд Криму» відхилив апеляційні скарги на арешт військовополонених моряків ВМСУ: Михайла Власюка, Богдана Головаша, Сергія Попова, Володимира Варімеза, Андрія Оприско, Сергія Цибізова, Юрія Будзило, Романа Мокряка, Віктора Беспальченко, Владислава Костишина, Сергія Чуліби, Андрія Шевченка, В’ячеслава Зінченка, Володимира Лісового, Андрія Драча, Богдана Небилиці, Олега Мельничука, Дениса Гриценко, Олега Семидоцького і Юрія Без’язичного. При цьому до «суду» не надійшли апеляційні скарги від 4 моряків – це поранені при обстрілі Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока, а також старший матрос буксира «Яни Капу» Володимир Терещенко. Їхні адвокати за призначенням не подали апеляційні скарги на арешт своїх підзахисних.

Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт 21 українському військовополоненому моряку до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.