Україна вдвічі збільшила контрольовану територію на море

Новини
ПРС «Донбас» і МБ «Корець» ВМСУ тримають курс на Азовське море поблизу узбережжя окупованого Криму Фото: mil.in.ua

Україна вдвічі збільшила контрольовану територію на море. За закон про прилеглу зону України №8361 у другому читанні і в цілому проголосували 244 депутати.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на LIGA.net.

Передбачено, що прилегла зона України – це зона відкритого моря на відстані не більше 24 морських миль від вихідної лінії територіального моря України.

Зараз ця відстань складає 12 морських миль. Україна в своїй прилеглій зоні здійснює податковий, міграційний, санітарний контроль.

При цьому Державна прикордонна служба може зупиняти або заарештовувати суду, за винятком військових і інших кораблів, які використовуються в некомерційних цілях.

Нагадаємо, в травні 2018 року у Верховній Раді був зареєстрований проект закону N8361 «Про встановлення прилеглої зони України у 24 морські милі», в якій, згідно до Конвенції ООН з морського права 1982 року, прибережна держава може здійснювати контроль, необхідний для запобігання порушенням митних, фіскальних, імміграційних та санітарних правил.

Як повідомлялось, 25 листопада кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, які після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.

27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків, затриманих під час захоплення російським військовими в Чорному морі кораблів ВМСУ.

МЗС України поінформував Арбітражний трибунал, який розглядає спір між Україною і РФ про порушення Росією конвенції ООН з морського права в Чорному морі, Азовському морі і Керченській протоці, про дії РФ, які значно погіршили спір між сторонами.

Європейський суд з прав людини у відповідь на звернення Кабміну України зобов’язав Росію надати інформацію про військовополонених українських моряків, захоплених під час нападу російських військових на кораблі ВМСУ в Чорному морі.

30 листопада військовополонених моряків ВМСУ етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».