Російський фондовий ринок обвалився через американських санкцій

Новини

Основні російські фондові індекси показують серйозне падіння в ході торгів у понеділок, 9 квітня. Індекс РТС До 15:30 впав на 11%, індекс Московської біржі – на 9%.

При цьому світові фондові майданчики в цілому демонструють позитивну динаміку, ростуть також ціни на нефть.Лідерамі падіння стали акції компаній, чиї керівники потрапили під санкції, а також металургійні компанії і банки, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на Zn.uа.

Акції UC RUSAL (власник – потрапив під санкції Олег Дерипаска) впали на 27,5%, «Норнікеля» (частка з часткою Дерипаски) на 16,5%, «Мечела» – на 17,5%, «Ощадбанку» – на 14 %.

Акції золотодобувної компанії «Полюс» (належить Саїду Керимову, синові сенатора Сулеймана Керімова, також потрапив під санкції) – на 13%, акції ВТБ впали на 11% (під (під санкціями – глава банку Андрій Костін).

Розпродажі російських активів сприяє і заяву президента США Дональда Трампа, який після чергової хімічної атаки в Сирії назвав Башара Асада тваринам і поклав відповідальність за його дії на Іран, Росію і особисто президента РФ Володимира Путіна. Американський президент пообіцяв, що винні «заплатять високу ціну», а режим сирійського диктатора припинить існування.

Як повідомлялося, 2 серпня 2017 року президент США Дональд Трамп підписав закон H.R.3364 «Акт щодо протидії противникам Америки шляхом запровадження санкцій» (CAATSA).

В кінці вересня 2017 року Мінфін США повідомив про введення нових санкцій проти енергетичного і банківського секторів економіки Росії, які були накладені за її агресію проти України. Зокрема, обмежувальні заходи, які набрали чинності з 28 листопада 2017 року, передбачають скорочення максимального терміну ринкового фінансування російських банків, які потрапили під санкції, до 14 днів, а нафтогазових компаній – до 60 днів. Крім того, заборонено продавати нові цінні папери, випущені російськими компаніями. Під удар нових санкції в першу чергу підпадають такі великі російські банки, як «Сбербанк», «Внешэкономбанк», «Росэксимбанк» і «ВТБ Банк», а також російські енергетичні гіганти, включаючи «Газпром», «Лукойл» і «Транснефть».

26 січня 2018 року США розширили санкційний список проти Росії, введений через агресію РФ в Україні. В оновлений перелік увійшли 21 фізична особа і 21 компанія.

30 січня 2018 року Мінфін США оприлюднив список російських політиків, чиновників і олігархів, які так чи інакше пов’язані з президентом РФ Володимиром Путіним. У переліку – 114 чиновників і 96 олігархів (кожен з яких володіє активами від $ 1 млрд і вище). Список не є санкційним, за винятком тих осіб, хто раніше потрапив під обмежувальні заходи США. Сукупні статки російських мільярдерів, які стали фігурантами так званого «Кремлівського звіту» Мінфіну США, за день впали на $1,1 млрд.

2 березня 2018 року Дональд Трамп продовжив ще на рік дію указу президента США від 2014 року, відповідно до якого були введені санкції щодо Росії через анексію Криму та агресію на Донбасі.